Tecno’nun büyüme başarısı şaşkınlık yaratıyor

Tecno, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Örneğin, şirket yakın zamanda Spark Go 2024’ü tanıttı. Bu ve benzeri modellerle Tecno, akıllı telefon endüstrisindeki pazar payını artırmayı hedefliyor ve bu yönde önemli adımlar atıyor. Son raporlara göre, Tecno’nun ana şirketi Transsion Holdings, 2023’ün üçüncü çeyreğinde en başarılı çeyreğini yaşayarak etkileyici bir finansal performans sergiledi. İşte detaylar…

Counterpoint’in raporuna göre, 2023’ün üçüncü çeyreğinde Tecno’nun gelirleri, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %39 artış göstererek 17.99 milyar RMB’ye ulaştı. Net kar da %190 gibi etkileyici bir yıllık artışla 1.34 milyar RMB’ye ulaştı. Bu dikkate değer başarı, daha yüksek fiyatlı akıllı telefonlara yönelik geçiş ve daha karlı pazarlara genişleme sayesinde elde edilen %25.2’lik brüt kar marjından kaynaklandı. Transsion’un lider markası Tecno, tüm bölgelerde akıllı telefon sevkiyatlarında %62’lik bir yıllık artışla bu olağanüstü performansta kilit bir rol oynadı.

Tecno’nun büyüme başarısı şaşkınlık yaratıyor

Akıllı telefon sevkiyatlarındaki önemli artış, Transsion’un genel performansında kritik bir rol oynadı ve %36’lık dikkate değer bir artış yaşandı. Tecno, küresel pazar payında önemli bir artış gördü ve %4’lük bir pazar payı ile akıllı telefon markaları arasında 9. sırayı aldı. Bu başarı, Tecno’nun pazar payının sadece üç yılda üç katına çıkması düşünüldüğünde daha da etkileyici.

Tecno’nun başarısı, iki ana alana odaklanmasına bağlanabilir: premiumlaşma ve bölgesel genişleme. Şirket, daha yüksek değerli akıllı telefonlar sunmaya yönelik bir değişiklik yaptı ve şimdi neredeyse tüm Tecno cihazları 4G veya 5G bağlantı özelliklerine sahip. 5G akıllı telefonların hacmi, yıllık bazda %600’den fazla bir artış gösterdi. Ayrıca, Tecno’nun premium Camon ve Phantom serilerinin satışları %53 arttı, bu da markanın yüksek segmentteki cazibesini vurguluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x