Şenol Güneş’in yerine Beşiktaş’a kim gelecek? Canlı yayında açıkladı

UEFA Konferans Ligi D Grubu ikinci hafta maçında Beşiktaş, Tüpraş Stadyumu’nda İsviçre ekibi Lugano’ya 3-2 mağlup oldu. Bu mağlubiyetin ardından yönetim olağanüstü seçim kararı alırken Şenol Güneş istifasını verdi. Siyah-beyazlılardaki son gelişmeleri gazeteci Serdar Sarıdağ, Skorer TV canlı yayınında değerlendirdi. Nergis Aşkın’ın sorularını yanıtlayan Sarıdağ, Şenol Güneş’in yerine geçmesi muhtemel adayları duyurdu.

Serdar Sarıdağ’ın değerlendirmeleri şu şekilde:

“ROSİER SEN KİMSİN?”

“Sergen hocanın istifa sürecine çok benziyor. Birebir aynısı. Sergen hoca konuşuyordu oyuncularla ‘Benim istifa etmemi istiyorsanız onu da yaparım’ demişti. O konuşmadan hiç etkilenmemiş gibi daha kötü oynuyordu takım. Şenol Güneş yakın çevresine ‘Antrenmanda, maç toplantısında çok hırslılar ama sahaya benim o gördüğüm takımla hiç ilgisi olmayan bir takım çıkıyor’ sahaya diyor. Hoca da oyuncuların kendisini istemediğini düşünerek bırakıyor. Başka bir hoca geldi ve iyi gitti diyelim. Seneye aynı hocayla devam etseler de aynı durumun gerçekleşmesi muhtmeel. Hangi yönetim gelirse gelsin hoca yemesine izin vermemeli artık. Bu Rosier kim. Bu ne küstahlık? Sen kimsin? Kulübe verdiğin zarar yeter artık. Sergen hocaya afra tafra yaptın. Önder Karaveli’ye aynı şekilde… Rosier’i yollamadan yeni hocayı getirmeyin! Kim olursa olsun ismine bakılmaksızın hoca gitsin de gerisi umrumda olmaz diye düşünen isimlerle yolları ayıracaksın. Bunlar nasıl adamlar? Böyle Beşiktaş’ın futbolcusu mu olur? Bazıları bazılarına pas veriyor bazılarına vermiyor. Böyle oyun mu olur? Bu bataklığı kurutmadan istersen Guardiola’yı getir onu da yerler.”

“YÖNETİM FUTBOLCUYA DAYALI SİSTEM YAPIYORSA HEMEN GİTSİN”

“Sen muhasebeci değilsin futbolcusun. Sana bir kontrat yapılmış. Mustafa Denizli ‘Sen kontrat yaparken iyi oynayacağını düşünerek yapıyorsun‘ diyormuş zam isteyen oyunculara. Beşiktaş’tan üstün değil kimse. Öyle futbolcular var Beşiktaş’ta… Defolsunlar gitsinler. Sen Beşiktaş AŞ yönetim kurulu başkanı mısın? Okan Buruk’u ayakta alkışlıyorum. Gomis oynamak istemiyor dedi ne oldu kuzu gibi oldu. Galatasaray’dan büyük mü Gomis? Sen kimsin? Sen Beşiktaş’ta bunu yapamazsın. Eğer yönetim Beşiktaş’ta futbolcuya dayalı sistem yapıyorsa hemen gitsin! Futbolcu çıkacak işini yapacak.”

“REBIC’İ GETİREN MENAJERİ KULÜBE ÇAĞIRIN ALSIN GÖTÜRSÜN”

“Ben Beşiktaş taraftarıyım ve kongre üyesiyim. Ben merak ediyorum taraftar olarak Ghezzal senin neyin var? Ben bunu öğrenemiyorsam bunu sorgularım ve gelir maça bağırırım. Sen Beşiktaş’tan bu kadar para alacaksın ama sana ne olmuş ben bilmeyeceğim. O kadar hata yaptı ki yönetim… Bu Rebic’i getiren menajeri kulübe çağırıp ‘Hemen geri götür’ diyeceksin!”

“İLETİŞİM ÇAĞINDA İLETİŞİM KÖTÜ OLUNCA BU DEDİKODULAR OLUYOR”

“Gedson Fernandes ile ilgili hiçbir bilgimiz yok. Kulüp doktorlarının günahı yok. Hocanın talimatıdır bu. Şenol hoca iyi bir teknik direktör, zaman zaman böyle dönemler olur ama iletişimle ilgili bir kısıtlama 2023 yılında sıkıntı yaşanıyorsa o kulübün başarılı olma ihtimali sıfır! İletişim kötü olduğu yerde bu olur. Acaba Gedson neden oynamıyor? Parayı mı beğenmiyor? İletişimin kötü olunca bunlar konuşuluyor. Sakatlıkla ilgili bir hipokrat yemini mi var Beşiktaş’ta… Bu bile basında bilgi kirliliğine yol açar ve takıma huzursuzluk getirir. Fenerbahçe bunu çok iyi yapıyor. İletişim çağındayız.”

“BEŞİKTAŞ SOSYAL MEDYADA MAYIN TEMZİLİĞİ YAPMALI”

“Fikret Orman asla başarılı olamaz. Fikret Orman’ın son başkanlığında Ahmet Nur Çebi’ye yakın insanlar sosyal medyada, tribünlerde algı operasyonları yaptı. Bu işlerin sosyal medyası var. Ahmet Nur Çebi bu kez başkan oldu. Fikret Orman’ın yakınları bu kez bu işin intikamını aldılar. Bugün Hasan Arat geldi. Ahmet Nur Çebi’ye gönül bağı olan sosyal medya algıcıları aynı şeyi Hasan Arat’a yapacak. Oraya gelen iktidar bir önceki sosyal medyacıları tarafından yıpratılmamalı. Beşiktaş’ın yeni yönetimi sosyal medyada mayın temizliği yapmalı. Daha dün yönetimi omuzlara alan bugün istifa edeceksin diyor. Ne fazla öveceksin ne de fazla yereceksin. Bunun bir ölçüsü olacak. Beşiktaş bu temizliği yapmadığı sürece Süleyman Seba mezarından çıkıp gelsin o bile aynı sorunu yaşar. Böyle bir akıl Beşiktaş’ın başında olsaydı sosyal medyada mayın temizliği yapardı. Beşiktaş’ın bu sosyal medyası oldukça hiçbir başkan kulübü yönetemez.”

“BURAK YILMAZ’LA DEVAM EDİLEBİLİR”

“Beşiktaş camiasının kendini yenilemeye ihtiyacı var. Şenol Güneş doğrusunu yaptı Sergen hoca da doğrusunu yaptı. İşin nereye gideceğini gördüler. Zamanında hamle yaptılar. Burak Yılmaz takımla idmana çıktı. İstanbulspor maçına Burak Yılmaz’la çıkar. Milli arada yeni hoca olur. Belki Burak Yılmaz’la da devam edilebilir.”

“TAKIMI EN İYİ TANIYAN BURAK YILMAZ”

“Şu an takımı en iyi tanıyan Burak Yılmaz. Bugün Samet Aybaba ile Rıza Çalımbay ile Burak Yılmaz’ı yan yana getir takımı en iyi tanıyan Burak Yılmaz… Bu anlamda Burak Yılmaz ile devam edilmesi doğru karar. Sorunları ve neler yaşandığını o biliyor. Genç bir hoca. Yaş olarak da takıma yakın ama Önder Karaveli de öyleydi. Neden olmadı? Çünkü takım içinde başka bir yapı var. Devre arasında mutlaka bu bataklığı kurutmaya başlayacaksın. Kadro dışı çözüm değil. Bu süreçte Beşiktaş iki önemli isim kaybetti. Bu isimlerden biri Serdar Saatçı… Geçenlerde İngiltere’den 10  milyon euroluk teklif geldi. Braga başkanı teklifi getireni kovdu. İkincisi ise Romain Saiss…”

BAŞKAN ADAYLARI KİM OLACAK?

“Tevfik Yamantürk şu an için kararsız. Olağanüstü kongreye aday olarak katılma konusunda rahatsız. Ahmet Nur Çebi aday olmazsa olabilir. Hasan Arat ile Serdal Adalı bir ortaklık düşünüyordu ama bir açıklaması oldu hiçbir listede yer almayacağını bildirdi. Erdal Torunoğulları da böylesine olağanüstü bir dönemde çıkmaz. Başkan adayı çıksa bile 2025’te bir seçim daha var. Murat Aksu ismi de konuşuluyor.”

“BEŞİKTAŞ SONBAHARDA ŞAMPİYONLUĞA HAVLU ATACAK BİR KULÜP DEĞİL”

“Ahmet Nur Çebi yönetiminin yarısını değiştirerek yeniden aday olabilir. Mali açıdan başarılı işleri var mı var. Mali disiplini sağladı ama burası şirket değil. Beşiktaş, Türk sporunun kurucu kulübü diyebileceğimiz bir kulüp. UEFA kritlerleri, maaş gelir-gider dengesi tamam ama Beşiktaş böyle bir kulüp değil. Beşiktaş, sonbahar aylarında şampiyonluğa havlu atacak bir kulüp değil. Küçülerek büyürsen olay başka. Transferde harcanan paranın karşılığı bu olmamalı. Şenol hoca da oynatmaz oynatmaz böyle bir maçta Onana’yı oynattı. Bence aynı anda Ghezzal, Chamberlain, Aboubakar çıkmazdı. Oyuna sonradan giren oyuncuların hiçbiri ayağında top tutamadı.”

“REDMOND ALABİLİRSİN ABOUBAKAR’A YENİ SÖZLEŞME YAPILABİLİR”

“Seçimin resmi tarihi verildi. Belki seçime gitmez belli mi olur? Tarihi belli değil. Kulüp resmi bir seçim kararı aldığını açıklayacak. Bunu kağıda dökecek bunun ardından 1 ay sonra seçim olacak. Bunun bir hazırlığı var kolay değil bu işler. Şu an yapılması gereken ilk iş hoca bulmak. Bu takım niye böyle oynuyoru sorgulamak ve sorun çıkaran oyuncuları belirlemek. Devre arasında takviye şart! Redmond mutsuz alabilirsin. Aboubakar ile sözleşme güncellemesi yapılabilir. Kötü oynadığı maçta iki gol attı. Bunlar hemen ivedilikle yapılmalı. Beşiktaş’ta devamlılık esastır.”

“SERGEN HOCA ÇEBİ VARKEN GELMEZ”

“Şu an yeni teknik direktörü kestirmek kolay değil. Yabancılar dünyaları istiyor. Önemli olan teknik direktör değil güzel bir takım kurgusuç Önemli olan futbol aklı. Bu kadar net söylüyorum. Camiada birçok sportif direktörlük yapacak insan var. Sergen Yalçın, Ahmet Nur Çebi yönetiminde olur mu? Yeni bir başkan gelirse bilmiyorum. Sergen hoca geldiğinde de onun sorun yaşadığı oyuncu grubunun olmaması lazım.”

İŞTE GÜNEŞ’İN YERİNE GELECEK TEKNİK DİREKTÖR ADAYLARI

“İbrahim Üzülmez de seçenekler arasında bu geçiş döneminde. Rıza hoca açık ara önde. Samet Aybaba ismi de konuşuluyor. Yeni yönetim olursa Sergen Yalçın ile anlaşma yapılabilir. Bunlar birkaç gün içinde belli olur. İstanbulspor maçından sonra milli arada belli olur. Dünkü olağanüstü toplantıda bunlar masaya yatırıldı. Hoca geldi istifasını sundu. Çebi ilk olarak istifayı kabul etmedi ama sonrasında kabul etti. Bu değişimlerin hepsi konuşuldu. Şenol hoca sonrası kim olur düşüncesi konuşuldu. Takım içindeki birkaç futbolcuya Rıza hoca ile ilgili bilgi geldiğini duydum. Beşiktaş, şampiyonluk yarışının içinde olacak mı? Çok zor. Galatasaray derbisinde açık ara Galatasaray favori. Tarihin en kötü Fenerbahçe’si derbi kaybetmemişti 2018-2019 yılında. Bu işlerin sağı solu belli olmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x