Kate Bush, 38 yıllık şarkıyla servetine servet kattı

Bir dönemin popüler ismi Kate Bush son zamanlarda yeniden revaçta. Bush, 1985 yapımı hit şarkısı Running Up That Hill ile listelerin zirvesinde olmanın yeniden tadını çıkarıyor. Bunun nedeni ise Netflix’in popüler dizisi Stranger Things…

Netflix’in en beğenilen ve en çok izlenen yapımları arasında olan Stranger Things dizisinin dördüncü sezonunda 1980’lerin popüler bir şarkısı duyuldu. Şarkıyı bilenler için nostaljik, şimdiki kuşak için ise yeni gelen şarkı 37 yıl sonra yeniden listelerde zirvede yer aldı.

Running Up That Hill, Kate Bush’a hem yeniden popülerlik hem de servet getirdi. Bush’un ikonik Hounds of Love albümündeki şarkı, Avustralya listelerinde de zirveye çıktı ve ABD’de iTunes listesinde bir numaraya yükseldi. Şarkı üç Guinness Dünya Rekoru kırarken Kate Bush da net servetini üç katına çıkardı.

Stranger Things’te, Running Up That Hill; Max Mayfield’ın en sevdiği şarkıydı. Şarkı, dizide yer alıp TikTok’ta viral hale geldikten sonra geçen yıl haziran ayında İngiltere listelerinde zirveye ulaştı.

Kate Bush, hit şarkısı Running Up That Hill’in ilk çıkışından 37 yıl sonra listelerin zirvesine çıkmasının ardından 8 milyon sterlinlik (yaklaşık 260 milyon lira) devasa bir servet kazandı.

Şarkıcı-söz yazarı geçen yıl BBC Radio 4’e şarkının yeniden popüler olmasıyla ilgili şunları söyledi: “Çok heyecan verici, gerçekten oldukça şok edici, değil mi? Bütün dünya çıldırdı! Tüm bu genç insanların şarkıyı ilk kez duyup keşfetmeleri bence çok özel.”

Şarkıcı ayrıca eski şarkılarını tekrar çalma eğiliminde olmadığından uzun süredir parçasını dinlemediğini de itiraf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x