Herkes bunu paylaştı… Gerçek ne çıktı

İsrail-Filistin savaşında 4’üncü gün de kanlı saldırılarla devam ediyor.

Sosyal medyada da savaşla ilgili birçok sayfa paylaşımlarda bulunuyor. Ancak sayfalarda yapılan bazı paylaşımlar çarpıtılarak kullanılıyor.

Bunların son örneği ise Oscar ödüllü Dustin Hoffman’ın İsrail ile ilgili kurduğu cümle oldu.

Hoffman’ın, “Humanity seized to exist when Israel was established” (İsrail kurulduğunda insanlık var olmaya başladı) sözleri, siyasal-islamcı sayfalar tarafından tam tersi şekilde verildi.

Sayfada yapılan paylaşımda Yahudi kökenli oyuncunun sözleri “İsrail doğdu, insanlık öldü” şeklinde paylaşıldı.

DUSTIN HOFFMAN KİMDİR

Dustin Hoffman, Yahudi asıllı ABD’li sinema oyuncusu.

60’lı yılların ortalarında Naked City, The Defenders ve Hallmark Hall of Fame gibi TV showları ve yapımlarda oynayan Hoffman, ilk çıkışını başrollerini Eli Wallach’la birlikte paylaştıkları The Tiger Makes Out filmiyle yaptı.1966’da Who’s Afraid of Virginia Woolf? filmiyle en iyi yönetmen oskarını yeni kucaklamış olan Mike Nichols’ın bir sonraki projesi olan, Charles Webb’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan The Graduate’te performansıyla en iyi erkek oyuncu dalında oskara aday oldu.

1969’da Anne Byrne’la evlenen Hoffman’ın bu evlilikten Karina Hoffman ve Jenna Hoffman isimlerinde iki kız çocuğu oldu.

1979 yılında Kramer vs. Kramer’deki oyunculuğuyla ilk oskarını kazanan Hoffman, 1980’de Anne Byrne’dan boşanıp aynı yıl Lisa Gottsegen’le dünya evine girdi ve bu evlilikten Jacob, Maxwell, Rebecca ve Alexandra isimlerinde 4 çocuğu oldu.

1989’da Barry Levinson’ın Rain Man, filmindeki performansıyla ikinci kez en iyi oyuncu oskarının sahibi oldu.1989’da Berlin Film Festivali Onur Ödülü’ne, 1996’da Venedik Film Festivali Kariyer Ödülü’ne ve 1999’da da Amerikan Film Enstitüsü Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x