Gram altının 3000 lira olacağı net tarihi verdi: Her dediği çıkan piyasa uzmanı Hatice Kolçak’tan yatırımcılara uyarı

Altın fiyatları hala vatandaşların dikkatini çekmeye devam ediyor. Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararının ardından gram altın, 1.894 TL gibi yüksek seviyelere tırmandı.

Çeyrek altın fiyatı da 3.116 liraya kadar çıktı. Yatırımcılar, ‘Altın fiyatları daha ne kadar yükselecek?’ sorusunu sıkça araştırırken, her zaman doğru tahminleriyle tanınan ünlü Ekonomist Hatice Kolçak’tan önemli bir uyarı geldi.

Her zaman doğru tahminleriyle bilinen ünlü ekonomist Hatice Kolçak, altın fiyatları hakkında önemli bir uyarı yaptı. Merkez Bankası’nın faiz kararları altın fiyatlarında hareketlenmelere neden olurken, yeni yıl öncesinde altın fiyatlarının hangi yönde ilerleyeceği büyük bir merak konusu haline geldi.

Vatandaşlar, ‘Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi? Gram altın ne durumda? Güncel altın fiyatları ne?’ sorularını yoğun şekilde araştırırken, Kolçak’ın uyarısı dikkatleri üzerine çekti. Altın piyasasında büyük bir değişim olabilir; o tarihte 3 bin TL olabilir. İşte, Hatice Kolçak’ın altınla ilgili öngörüleri ve uyarıları…

MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ KARARI ALTINI UÇURDU

Son günlerde Merkez Bankası’nın almış olduğu faiz kararı, hem gram hem de çeyrek altın fiyatlarında belirgin hareketliliğe yol açtı.

Türkiye’de yatırımcıların en gözde araçlarından biri olan altın, hakkındaki son dakika gelişmeleriyle birlikte yakından takip ediliyor. Özellikle gram ve çeyrek altının fiyatları, yatırımcıların yoğun ilgisi altında.

ALTIN FİYATLARINDA DÖNÜM NOKTASI GELİYOR

Gram ve çeyrek altın fiyatlarında yaşanan dalgalanma sürerken, ünlü ekonomist Hatice Kolçak’ın endişe veren uyarısı dikkatleri çekti.

Kolçak’ın öngörülerine göre, 1 gram altının fiyatı 2.500 ila 3.000 TL arasında dalgalanabilir.

Hatta, fiyatların 3.150 TL’yi geçme ihtimali olduğunu belirten Kolçak, gelecek yıl altının ons başına 2.070 doları aşabileceğini vurguladı. Kolçak’a göre, 1.800 TL seviyesindeki gram altın, 1.200 TL’lik dalgalanmalarla 3.000 TL’ye kadar yükselebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x