Mehmet Ağar Galatasaray’a geri döndü

Suç örgütü kurduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ortaya çıktı.

Mehmet Ağar, Galatasaray’ın dün Azerbaycan’da Karabağ ile yaptığı hazırlık karşılaşması izleyenler arasında yer aldı.

Galatasaray yönetimiyle beraber Azerbaycan’a giden Mehmet Ağar, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le de tokalaştı, poz verdi.

Galatasaray’ın efsane teknik direktörü Fatih Terim’in de yakın dostu olan eski Emniyet Müdürü, 90’lı yılların İçişleri Bakanı ve bir dönem Demokrat Parti’nin Genel Başkanlığı’nı yapan, Susurluk davası kapsamında tutuklanıp bir süre cezaevinde kalan Mehmet Ağar, EURO 2016 için Antalya’da yapılan kampı da ziyaret etmişti.

Mehmet Ağar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun listesine ‘özel konuk’ anlamına gelen VIP Guest olarak girmişti.

Mehmet Ağar, Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı kazandığı yılın ardından kazandığı lig şampiyonluğu fotoğrafında da yer almıştı.

ARDA TURAN ZİYARETİ

Mehmet Ağar, Susurluk davasından aldığı 5 yıllık hapis cezasını Yenipazar K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda çekerken, o dönem Atletico Madrid formasını terleten Arda Turan tarafından ziyaret edilmişti.

NE OLMUŞTU

Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı, FETÖ’yle ilişkili olduğu suçlamasıyla ceza alıp tahliye edilen, Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na kumpas kurmakla ve Mansimov’a ait Yalıkavak Marina’yı ele geçirmekle suçlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir