Kredi kartı ile altın alınır mı? Kredi kartıyla taksitli altın alımı detayları!

En güvenilir ve tercih edilen yatırım araçlarından birisi olan altın son dönemde revaca geçti. Altın fiyatlarının dünya genelinde artışa geçmesi sebebiyle talep de artmaya başladı. Kredi kartıyla altın alınır mı? sorusu da son dönemde gündemde olan konular sebebiyle merak edilip araştırılıyor. İşte kredi kartıyla altın alımı detayları 2023!

Kredi kartıyla altın alınır mı?

Altın, oldukça değerli ve güvenilir yatırım araçları arasında yer alıyor. Genellikle kuyumculardan satın alınan altın zaman içerisinde yatırımcısını sevindirebiliyor. Kredi kartıyla altın alınıp alınamayacağı ise merak ediliyor. Kredi kartıyla altın alınabilme olanağı mevcuttur. Ayrıca kredi kartıyla alınan altın için taksit yapma imkanı da vardır.

SINIRLAMA KALDIRILDI

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası “Kredi kartından nakit avans kullanımı ve kredili mevduat hesabı kredilerinde hiçbir sınırlama uygulanmayacak” açıklamasında bulundu. Böylece kredi kartında Nakit Avans sınırı olmayacak. Kredi kartında 15 bin lira nakit avans sınırı getirilmişti, bu karar ortadan kaldırıldı.

15 bin liraya kadar kredi kartından nakit avans çekildiğinde bankalar menkul kıymet tesisine tabi tutulmayacaktı ancak 15 bin liranın üzerindeki nakit avans ve kredili mevduat hesabında bankalar menkul kıymet tesisine tabi tutulacaktı. Tüm uygulamalar ortadan kaldırıldı ve eski sistemde olduğu gibi nakit avans sınırı konmadı ve bankalara da menkul kıymet tesisi zorunluluğu kalktı. Bunun yanında kuyum harcamalarında da oluşan sınırlar kaldırıldı ve menkul kıymet tesisi zorunluluğu ortadan kalkmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x