Instagram’dan Reels Paylaşmayı Kolaylaştıracak Özellik

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sürekli yeni özellikler getiren Instagram, şimdi de popüler kısa video formatı Reels konusunda bir hamleyle karşımıza çıktı. İlk olarak Dijital Ağlar isimli bir Türk Twitter hesabı tarafından fark edilen bu özellik, son zamanlarda paylaştığınız Reels videolarına kolayca ulaşmanızı sağlıyor.

Instagram, şu an Türkiye’deki iOS kullanıcılarının erişebildiği yeni özelliğin üzerinde çalıştığını doğruladı. Bir şirket sözcüsü de TechCrunch’a yaptığı açıklamada, yeni özellikle daha önce mesajlarda paylaşılan Reels’i bulmanın kolaylaştırıldığını ifade etti.

Mesajlar kısmından son zamanlarda arkadaşlarınıza gönderdiğiniz tüm Reels videolara ulaşabileceksiniz

Özellik, mesajlar kısmından arama yapmak istediğimizde karşımıza çıkıyor. Arama kısmının altına eklenen ‘Latest Shares’, yani ‘En Son Paylaşımlar’ isimli bölümden arkadaşlarınıza gönderdiğiniz veya onların size gönderdiği Reels videolarına ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, bu içerikleri gönderen kişilerin profil fotoğrafları veya avatarları da videoların alt kısmında gözüküyor.

Instagram, son zamanlarda özellikle de Reels konusunda attığı adımlarla videolara iyice yoğunlaşmaya başladığını göstermişti. Şimdi de yeni özellikle bu hamlelerin devam ettiği ve insanların Reels videolarını tekrar paylaşmasının kolaylaştırılmak istendiği görüldü.

Daha önce söylediğimiz gibi ‘Latest Shares’ bölümü, şu an Türkiye’deki iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Platformun özelliği ne zaman herkese getireceği konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir