Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist, Bu Altcoin’i Biriktiriyor!

Geçen yılın sonlarında dip fiyatlardan Bitcoin (BTC) satın almaya başlayan bir analist, şimdi biriktiği başka bir altcoin’i paylaştı.

Bitcoin düşüşlerini bilen analist, piyasa geri dönerken yeni avını duyurdu

Popüler kripto analisti, FTX’in iflas ettiği Kasım ayında 16.000 dolardan BTC satın almış ve 25.000 dolardan ilk karlı alımını gerçekleştirmişti. Kriptokoin.com olarak analistin diğer isabetli fiyat tahminlerine bu yazıda yer verdik. DonAlt şimdi, Bitcoin ve kripto piyasası geneli düşen elindeki XRP’yi artırdığını söylüyor.

Kripto analisti en son tweet’lerinde, 0,37 dolardan XRP toplamaya başladığını ve hedefinin 1 dolar olduğunu söyledi. Bu esnada, piyasa değerine göre 6.sırada yer alan altcoin, son 24 saatte göre %5 artışla 0.3964 dolardan işlem görüyor. XRP yükselirken piyasa genelinin yatay hareket ettiğini belirtelim.

DonAlt’ın XRP satın alımları, SEC’in Ripple aleyhindeki davası sona yaklaşırken geliyor

XRP topluluğunu temsil eden avukat John Deaton, dava hakiminin yakında bir özet karar vereceğini söyledi. Deaton’a göre tarih bir hafta gibi kısa bir süre olabilir: “Buradan önemli bir gecikme gördüğümüzden ciddi olarak şüpheliyim. Bu gece veya birkaç hafta içinde olabilir.”

Yargıç Analisa Torres, Salı günü SEC ve Ripple’ın bilirkişi tanıklığını özet karardan hariç tutma önerileri hakkında 57 sayfalık bir karar yayınladı. Karar, çeşitli şekillerde Ripple’ın yanında ve SEC’in aleyhinde yer aldı. Ripple genel konseyi Stuart Alderoty, karar ışığında davalarının gücüne her zamankinden daha fazla güvendiğini söyledi.

SEC davası altcoin piyasası üzerinde doğrudan etkili olacak

SEC’in Aralık 2020’de açtığı uzun süredir devam eden davanın sonucunun, XRP’nin fiyatı ve genel olarak kripto piyasasının geleceği üzerinde önemli ölçüde etkili olacak. SEC’e göre Ripple, XRP’yi yıllardır kayıt dışı menkul kıymet olarak satıyor. Mahkemede Ripple’ın hukuk ekibi, SEC’in Ripple’a XRP ile ilgili endişelerini yeterince bildirmediğini iddia etti.

Ayrıca, XRP’nin faydası, likiditesi ve dağıtımının onu menkul kıymetler düzenlemeleriyle uyumsuz hale getirdiğini iddia ediyorlar. Bununla Ripple, XRP’yi menkul kıymet olarak sınıflandırmanın, kripto paranın birincil varoluş nedenini doğrudan baltalayacağını savundu.

Ripple CEO’sundan ABD’li düzenleyicilere çağrı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’deki kripto piyasasının durumu hakkında tweet attıktan sonra bugün manşetlerde. Yöneticiye göre, endüstrinin fayda ve şeffaflık yoluyla güveni yeniden inşa etmesi gerekiyor.

Garlinghouse, sektörün ilerlemek ve yukarıda belirtilen güven açığını kapatmak için birlikte çalışması gerektiğini iddia etti. Amacını belirtmek için, kripto para birimlerine olan güveni paramparça eden şirketlere örnek olarak FTX ve Terra’yı gösterdi.

Garlinghouse ayrıca ABD makamlarını sektörü uygun şekilde düzenlemeye çağırdı ve diğer birçok G20 ülkesinin halihazırda çerçeveler geliştirdiğine ve rehberlik sağladığına dikkat çekti. Örnek olarak, AB’nin kripto varlık (MiCA) düzenlemelerindeki pazarlarını gösterdi. MiCA düzenlemeleri hakkında ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir