Apple, yan tarafında ikinci bir dokunmatik ekran bulunan bir iPhone üzerinde çalışıyor olabilir

MacBook Pro’ların ünlü Touch Bar’ı gelecekte bir iPhone modelinde yeniden karşımıza çıkabilir. AppleInsider tarafından keşfedilen patent dosyalarına göre, Apple on yıldan uzun bir süredir iPhone için sanal düğmeler içeren bir yan ikincil ekran üzerinde çalışıyor.

Apple bu esnek yan ekranın “şeffaf düğme, lensler, dokunsal geri bildirim bileşenleri, sesli geri bildirim bileşenleri veya sanal düğmeler etkinleştirildiğinde kullanıcıya geri bildirim sağlayan diğer bileşenler” içeren sanal düğmeler içerebileceğini söylüyor.

Görüntülerden birinde bir “Şimdi Oynatılıyor” mesajı da görmek mümkün, böylece Apple bu yan ekranı örneğin Canlı Etkinlikler için kullanabilir.

İlginç bir şekilde bu iPhone patenti, Apple’ın ilk olarak iPhone 15 serisiyle sunulacağı söylenen ve şimdi iPhone 16 Pro modelleriyle gelebilecek olan birleşik katı hal düğmelerinden bile daha karmaşık görünüyor.

Her iki durumda da Apple, iPhone’un en unutulan parçalarından biri olan ses ve yan düğmeler için sürekli olarak yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Cupertino, iPhone 15 Pro modellerine bir Eylem Düğmesi ekleyerek ince ayar yaptı ve gelecekte daha fazla değişiklik gelebilir gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x